nvr چیست؟

nvr survillance
nvr survillance

دستگاه NVR:

با توجه به این که پردازش تصاویر در سیستم دیجیتال بر روی دوربین مداربسته اتفاق می افتد، دستگاه دوربین مداربسته شبکه از ضبط کننده اهمیت بیشتری دارد. دستگاه NVR از دوربین های IP (دوربین مداربسته شبکه) استفاده می کند که این دوربین های یک دستگاه مستقل برای ضبط تصاویر محسوب می شوند. هر دوربین مداربسته شبکه یک چیپ الکترونیکی دارد که وظیفه پردازش تصویر بر روی خود دوربین را به عهده دارد.

 

کابل کشیNVR(کابل شبکهEthernet):

شیوه اتصال دوربین مداربسته شبکه که در سیستم NVR مورد استفاده است به طور کلی با سیستم DVR متفاوت است. دستگاه NVR از کابل استاندارد شبکه موسوم به کابل اترنت (Ethernet) بهره می برد. کارشناسان حرفه ای دوربین مداربسته ترجیح می دهند از کابل شبکه به دلیل مزایای زیاد آن بهره استفاده نمایند.

کابل شبکه علاوه بر جابجایی تصاویر می تواند برق دوربین را نیز تامین کند. این قابلیت با نام PoE (Power over Ethernet) شناخته می شود. هم چنین امکان ارسال صدا و تنظیم دوربین از راه دور از طریق کابل شبکه وجود دارد.

مزایای کابل کشی شبکه:

ethernet cabling

1-کابل کشی شبکه به دلایل مختلفی ساده تر از کابل کشی کواکسیال است. چرا که این کابل ها نازک تر، سبک تر و دارای ابعاد کمتری هستند.

2-مزیت اضافه تر کابل شبکه این است که هر دوربین شبکه می تواند جداگانه صدا را در دو جهت ارسال و دریافت نماید.

3-مزیت دیگر استفاده از سیستم شبکه این است که نیازی به کابل کشی از هر دوربین تا دستگاه نیست. کابل کشی شبکه بسیار تمیز تر و ساده تر با توجه به ویژگی های شبکه می باشد.

4-اگرچه کابل شبکه دارای محدودیت 95 متری است، اما با استفاده از سوییچ شبکه و هم چنین استفاده از تکنولوژی های بیسیم می توانید تصویر این دوربین های را حتی کیلومترها دور تر نیز دریافت نمایید.

ضبط کننده:

برخلاف DVR، دستگاه NVR تصاویر ویدیویی را پردازش نمی کند. این کار در داخل دوربین مداربسته صورت می پذیرد. دستگاه NVR صرفا برای نمایش و ذخیره سازی تصاویر مورد استفاده است.

انعطاف سیستم:

سیستم های مبتنی بر NVR به مراتب انعطاف پذیری بیشتری دارند. دلیل این امر عدم نیاز به اتصال مستقیم دوربین های به دستگاه است. به صورت بالقوه شما می توانید دوربین مداربسته شبکه را از هر نقطه ای در جهان با استفاده از شبکه ارتباطی اینترنت یا اینترانت به دستگاه NVR متصل نمایید.

کیفیت صدا و تصویر:

از آنجایی که دستگاه های NVR صدا و تصاویر خالص و پردازش شده را دریافت می کنند، کیفیت صدا و تصویر در سیستم دیجیتال به شکل واضحی بالاتر از سیستم های آنالوگ است.